List of Participants

Name Affiliation
Henrik Berg  Høgskolen i Østfold (Norway) 
Björn Bringert  Chalmers Tekniska Högskola (Sweden) 
James Chapman  University of Nottingham (United Kingdom) 
Allan Clark  University of Edinburgh (United Kingdom) 
Vladimir Costas  Universidad Mayor de San Simon (Bolivia) 
Duncan Coutts  University of Oxford (United Kingdom) 
Alain Cremieux  (France) 
Alcino Cunha  Universidade do Minho (Portugal) 
Nils Anders Danielsson  Chalmers Tekniska Högskola (Sweden) 
Atze Dijkstra Universiteit Utrecht (The Netherlands)
Péter Diviánszky  Eötvös Loránd Tudományegyetem (Hungary) 
Juhan Ernits  Küberneetikainstituut (Estonia) 
João Fernandes  Universidade do Minho (Portugal) 
Peter Gammie  Chalmers Tekniska Högskola (Sweden) 
Miguel Guerrero  Rice University (United States) 
Juhana Helovuo  Tampereen Teknillinen Yliopisto (Finland) 
John Hughes Chalmers Tekniska Högskola (Sweden) 
Catherine Hope  University of Nottingham (United Kingdom) 
DeLesley Hutchins  University of Edinburgh (United Kingdom) 
Jevgeni Kabanov  Tartu Ülikool (Estonia) 
Roumen Kaiabachev  Rice University (United States) 
Riina Kikas  Tartu Ülikool (Estonia) 
Laura Korte  University of Edinburgh (United Kingdom) 
Torben Kuseler  Fachhochschule Wedel (Germany) 
Peeter Laud  Tartu Ülikool (Estonia) 
Markus Lauer  (Germany) 
Calle Lejdfors  Lunds Tekniska Högskola (Sweden) 
Andres Löh  Universiteit Utrecht (The Netherlands) 
Dmitry Lomov  JetBrains, Inc. (Russia) 
Ian Lynagh  University of Oxford (United Kingdom) 
Lionel Mamane  Katholieke Universiteit Nijmegen (The Netherlands)
Conor McBride University of Durham (United Kingdom)
Michael Maaß  Siemens AG (Germany) 
Peter Morris  University of Nottingham (United Kingdom) 
Härmel Nestra  Tartu Ülikool (Estonia) 
Matthias Neubauer  Albert-Ludwigs-Universität Freiburg (Germany) 
Jürgen Nicklisch-Franken  Unaffiliated (Germany) 
Rustam Novikov  Küberneetikainstituut (Estonia) 
Manuel Ohlendorf  Fachhochschule Wedel (Germany) 
Bruno Oliveira  University of Oxford (United Kingdom) 
Nicolas Oury  Université Paris-Sud (France)
Alberto Pardo Universidad de la República (Uruguay)
Gilles Peskine  INRIA Rocquencourt (France) 
Gunnar Piho  Tallinna Tehnikaülikool (Estonia) 
Edward Pizzi  Rice University (United States) 
Rinus Plasmeijer Katholieke Universiteit Nijmegen (The Netherlands)
Bernie Pope University of Melbourne (Australia)
Nuno Rodrigues  Universidade do Minho (Portugal) 
Ando Saabas  Küberneetikainstituut (Estonia) 
Erik Schnetter  Albert-Einstein-Institut (Germany) 
Julien Signoles  Université Paris-Sud (France) 
Hugo Simões  Universidade do Porto (Portugal) 
Francois-Regis Sinot  École Polytechnique (France) 
Peter Steffen  Universität Bielefeld (Germany) 
Doaitse Swierstra Universiteit Utrecht (The Netherlands)
Wouter Swierstra  Universiteit Utrecht (The Netherlands) 
Rozália Szabó-Nacsa  Eötvös Loránd Tudományegyetem (Hungary) 
Peter Thiemann Albert-Ludwigs-Universität Freiburg (Germany)
Simon Thompson University of Kent (United Kingdom)
Ilja Tshahhirov  Tallinna Tehnikaülikool (Estonia) 
Tarmo Uustalu  Küberneetikainstituut (Estonia) 
Anton Vedeshin  Tallinna Tehnikaülikool (Estonia) 
Varmo Vene  Tartu Ülikool (Estonia) 
Hannes Verlinde  Universiteit Gent (Belgium) 
Eugene Vigdorchik  St. Petersburg State University (Russia) 
José Miguel Vilaça  Universidade do Minho (Portugal) 
Vesal Vojdani  Tartu Ülikool (Estonia) 
Manuela Witsiers  Open Universiteit Nederland (The Netherlands)

Last update 3 August 2004